2D гри: тайловая графіку і чому її застосовують до цих пір

112

З поширенням ігор на смартфонах популярність 2D графіки знову зросла. Це зрозуміло: двомірні гри малювати простіше, ніж тривимірні об’єкти.

Пам’ятайте ігри для Денді: Маріо, танчики, контра? Ці ігри, і багато інших були створені за допомогою тайлів. Тайли – це невеликі фрагменти картинок, зазвичай квадратної форми. Маючи в наявності карту з декількох фрагментів, можна побудувати цілі ігрові рівні. Раніше 2D-ігри будувалися саме за таким принципом.

Місця на картриджі (тодішнього носія інформації) було зовсім мало – 100-200 кілобайт для приставки Денді, і тому розробники застосовували тайловый метод для економії місця на носії.

Навіщо ж зараз малювати тайловую графіком?

Адже сучасні носії здатні вмістити значно більше інформації, ніж у 90-ті роки. Виявляється, в наші дні застосування тайловой графіки обґрунтовано двома причинами.

По-перше, це простота. Не треба малювати гігабайти текстур, коли можна просто використовувати невелику карту з нарізаними тайлами і розкидати ці шматочки по ігровому полю. Є, звичайно, проблема з одноманітністю графіки, але її вирішити досить просто. Чим більше створено фрагментів однієї і тієї ж декорації з незначними відмінностями, тим різноманітнішими стає рівень.

Гру з тайловой графікою під силу зробити одній людині, якщо використовувати готовий набір плиток. Але якщо малювати всі декорації в ручну і поодинці, на це підуть місяці. Тайли теж потрібно вміти малювати: важливою умовою є те, що частини фрагментів повинні стикуватися між собою.

Друга причина популярності тайловых ігор – це їх особливий стиль. Досі перебувають фанати саме такої графіки. Зовні тайловая гра може виглядати простий і примітивною, але акцент в ній робиться на сюжет. Останнім часом одна за одною виходять ігри з приголомшливою графікою і досить посереднім сюжетом. Їм на противагу розробники тайловых ігор роблять упор на цікавий ігровий процес і сюжет.

Для побудови таких ігор використовуються тайловые редактори, які дозволяють дуже легко будувати рівні по спеціальній сітці, використовувати команди копіювання і вставки, спеціальні кисті і створювати пресети для елементів. Все це набагато спрощує конструювання дизайну рівнів.

Новачкам найпростіше починати освоєння ігрової індустрії з даної графіки.

Джерело: http://kbcsecurities.com.ua/